Svadobné torty

Svadobná torta je jeden z hlavných bodov programu večera, preto je jej výber veľmi dôležitý. Svadobné torty poťahujeme do marcipánu, krému alebo do bielej poťahovej hmoty. Torty sú plnené ľahkým pudingovým krémomz tradičného masla, sladené trstinovým cukrom.

Objednávka

Svadobné torty je možné objednať na našej prevádzke so zálohou 1 týždeň vopred. Kompletnú svadobnú objednávku je potrebné dohodnúť 2 mesiace vopred.

Po dohode Vám vieme spraviť tortu podľa Vášho návrhu. Vzor pošlite buď 
e-mailom na adresu info@danela.sk alebo si prineste vytlačenú predlohu.

Svadobné torty na svadobnú hostinu sa dodávajú od malých, až po niekoľkoposchodové torty so špeciálnou výzdobou, ktoré sa následne stávajú luxusnou dominantou svadobnej hostiny.

Svadobné torty je možné vyrobiť s nasledovnými plnkami:

 • vanilková s jahodami, banánom a broskyňou
 • vanilková s ananásom, banánom a broskyňou
 • čokoládová s višňami
 • čokoládová s banánmi
 • čokoládová s belgickou čokoládou a malinami
 • čokoládová
 • kokosová
 • orechová
 • sacher
 • jahody-mascarpone

Každé poschodie forty môže byť inej príchute. 

V galérii nájdete len vybrané svadobné torty. Rôzne koncepty a témy pre rôznych svadobčanov.
Máme pre vás niekoľko tipov a inšpirácií, ako by vaša svadobná torta mohla vyzerať.

Svadobná torta od profesionálov

Sme schopní pre Vas pripraviť svadobné torty rôznych tvarov a veľkosti. Sme taktiež otvorení Vašim novým nápadom...

Chcete aby svadobná torta ladila k vašej kytici, šatám, výzdobe svadobného stola či svadobnému oznámeniu? Nič z toho nie je problém.

Alebo nemáte vôbec tušenie, ako by mala vaša svadobná torta vyzerať? Potom vám radi navrhneme jedinečný dizajn alebo môžete čerpať inšpiráciu z našej galérie už vytvorených tort.

Svadobná torta vo farbe svadby

Stále najviac prevládajú svadobné torty potiahnuté marcipánom alebo poťahovou hmotou. Ale objavujú sa aj záujemci, ktorí sa neboja tmavých farieb a vyberajú svadobné torty potiahnuté čokoládou či čokoládové zdobenie a dekorácie.

Objednať si svadobné torty u nás sa oplatí:

 • Svadobné torty pečieme tradičných a čerstvých surovín, priamo z výroby
 • Upečené podľa Vašich predstáv - komunikácia priamo s majstrom výroby
 • Možnosť poradiť sa s odborníkmi - dlhoročné skúsennosti

Aké svadobné torty sú trendy?

Svadba je jedným z najdôležitejších okamihov v živote. Každá budúca nevesta chce pripraviť každý detail svadby tak, aby bolo všetko výnimočné a nezabudnuteľné. A svadobná torta rozhodne patrí k bodom na zozname úloh, ktorému je potrebné venovať patričnú pozornosť. Je dôležité, aby svadobná torta bola nielen zážitkom pre oči, ale aj potešením pre chuťové poháriky. 

Tak, ako každoročne prichádzajú novinky svadobnej výzdoby, rovnako nezaostávajú ani svadobné torty. Kým kedysi prevládali klasické čokoládové torty v tvare srdca, dnes sú hitom biele torty s modelovanými alebo živými kvetmi, na popularite získavajú i nahé alebo polonahé torty. 

Nevesty tiež rady sledujú trendy zo zahraničia, ktoré k nám postupne prichádzajú. Veľkým hitom je, ak svadobná torta ladí s celkovou výzdobou a vytvárajú tak jeden harmonický celok. Sú to práve takéto detaily, ktoré podčiarknu celkový výsledok a urobia zo svadby nezabudnuteľný deň.

Čo sa týka chutí, prevládajú tradičné, ako je čokoláda, vanilka, nugát, orech alebo ovocie. Vo svete letia i menej tradičné chute, ako napr. zelený čaj, slaný karamel, zázvor, citrón alebo šampanské. V západných krajinách bežne natrafíte i na čiernu svadobnú tortu alebo tortu s červenohnedým korpusom, tzv. Red Velvet, ktorá sa teší popularite aj na Slovensku. 

Cupcakes ako svadobná torta?

Ďalším trendom, ktorý sa postupne stáva populárnym i v našich končinách, je vyskladanie svadobnej torty z tzv. cupcakes. Cupcakes sú malé koláčiky tvarovo podobné muffinom, ktoré sú spravidla určené pre jednu osobu. Čo sa týka dekorácií, príchutí a tvarov, fantázii sa medze nekladú. Pre mladomanželov sa pripraví menšia svadobná tortička, ktorá sa spolu s cupcakes naaranžuje do jednotlivých poschodí. Výhodou je, že takýto typ svadobnej torty sa nemusí krájať a tiež balenie výslužiek pre hostí je oveľa praktickejšie.